Mapa polskich start-upów EdTech

Mapa polskich start-upów EdTech

Fundacja EdTech Poland została powołana w celu wsparcia rozwoju polskiego sektora technologii w edukacji. Założyciele firm z branży bardzo często spotykają się z problemem braku rozpoznawalności czy wręcz braku świadomości istnienia edukacyjnej gałęzi start-upów. 

Z drugiej strony warto zwrócić uwagę na rosnącą liczbę polskich innowatorów, którzy wchodzą na rynek ze swoimi pomysłami oraz grupę podmiotów, które podbijają nie tylko lokalny rynek, ale również odnoszą sukcesy na świecie. Oczywiście najbardziej rozpoznawalnym przykładem polskiego sukcesu EdTech na świecie jest, wymieniany przez wielu jako kandydat na jednorożca, Brainly. Jednakże warto zwrócić też uwagę na inne firmy, które odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. 

Celem stworzenia tej mapy jest uporządkowanie i spójne przedstawienie całego sektora. Dzięki stworzeniu wizualnej prezentacji polskich start-upów EdTech, chcemy unaocznić potencjał branży oraz pomóc w promocji polskiego EdTech jako zjawiska, ale również każdej firmy z osobna. Chcielibyśmy zwrócić uwagę inwestorów, instytucji i agencji rządowych oraz innych interesariuszy na jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi start-upów, zarówno globalnie, jak i lokalnie w Polsce. Nie sposób nie wspomnieć o pandemii Covid-19 i jej ogromnym wpływie na przyspieszenie przemian w edukacji. EdTech zdecydowanie jest jednym z największych beneficjentów kryzysu wywołanego pandemią, a większość prognoz wskazuje, że ten trend będzie się jeszcze wzmacniał. Edukacja instytucjonalna w Polsce oraz w Europie może dostać również duży bodziec finansowy w ramach Europejskiego Planu Odbudowy. Wyrażamy nadzieję, że ta duża szansa na zmiany skostniałych systemów edukacyjnych i niedoposażonych szkół zostanie dobrze wykorzystana, dlatego też, wraz z innymi ekspertami, przygotowujemy szereg rekomendacji oraz aktywnie uczestniczymy w rozmowach społecznych nt. niezbędnych reform oraz inwestycji. 

Niniejsza mapa nie jest dziełem skończonym i zamierzamy ją aktualizować w ramach pojawiania się nowych start-upów. Mamy nadzieję, że uda nam się zainspirować polskich innowatorów do tworzenia nowych rozwiązań edukacyjnych, a polski EdTech stanie się wkrótce kolejną domeną narodową i znakiem rozpoznawczym polskiej innowacji zagranicą.

W celach zgłoszenia swojego start-upu do naszej mapy, prosimy o maila z informacją nt. produktu/usługi na adres: office@edtechpoland.pl 

Aktualności

16 maja 2023
Zapraszamy do udziału w Programie “INNOWACYJNA SZKOŁA Google”. Jako jedna z największych inicjatyw Google dla Edukacji w Polsce, Program ma charakter ogólnokrajowy i jest w pełni bezpłatny. Program jest w 100% finansowany przez Google dla Edukacji, dlatego zachęcam do szybkiego przesłania swojego zgłoszenia.
Zobacz więcej >
9 maja 2023
This episode's guest was Justyna Orlowska, Head of Centrum GovTech. Justyna Orłowska as the head of GovTech Poland is responsible for driving digital transformation across the country's public sector. Under Orłowska's leadership, GovTech Poland has launched a number of groundbreaking initiatives also in public education. Her main project Future Labs (Laboratoria Przyszłości) was one of the biggest investments in Polish Education delivered in very fast 1 year period.
Zobacz więcej >
9 maja 2023
Justyna Orłowska jako szefowa GovTech Poland odpowiada za napędzanie cyfrowej transformacji w całym krajowym sektorze publicznym. Pod kierownictwem Orłowskiej GovTech Poland uruchomił szereg przełomowych inicjatyw także w zakresie edukacji publicznej. Jej główny projekt Laboratoria Przyszłości był jedną z największych inwestycji w polską edukację zrealizowaną w bardzo szybkim czasie 1 roku.
Zobacz więcej >
5 maja 2023
W piątek, 21 kwietnia, wiceprezes Fundacji Rafał Lew-Starowicz wziął udział w „Wielkim Finale Zwolnionych z Teorii 2023”. Konkurs „Zwolnieni z Teorii" to jedno z najważniejszych wydarzeń dla uczniów i studentów w Polsce, którzy próbują swoich sił w tworzeniu pierwszych projektów społecznych.
Zobacz więcej >
Więcej aktualności
background image 2

Chcesz do nas dołączyć?

Zapraszamy do współpracy
Kontakt >>
background image 4