Mapa polskich start-upów EdTech

Mapa polskich start-upów EdTech

Fundacja EdTech Poland została powołana w celu wsparcia rozwoju polskiego sektora technologii w edukacji. Założyciele firm z branży bardzo często spotykają się z problemem braku rozpoznawalności czy wręcz braku świadomości istnienia edukacyjnej gałęzi start-upów. 

Z drugiej strony warto zwrócić uwagę na rosnącą liczbę polskich innowatorów, którzy wchodzą na rynek ze swoimi pomysłami oraz grupę podmiotów, które podbijają nie tylko lokalny rynek, ale również odnoszą sukcesy na świecie. Oczywiście najbardziej rozpoznawalnym przykładem polskiego sukcesu EdTech na świecie jest, wymieniany przez wielu jako kandydat na jednorożca, Brainly. Jednakże warto zwrócić też uwagę na inne firmy, które odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. 

Celem stworzenia tej mapy jest uporządkowanie i spójne przedstawienie całego sektora. Dzięki stworzeniu wizualnej prezentacji polskich start-upów EdTech, chcemy unaocznić potencjał branży oraz pomóc w promocji polskiego EdTech jako zjawiska, ale również każdej firmy z osobna. Chcielibyśmy zwrócić uwagę inwestorów, instytucji i agencji rządowych oraz innych interesariuszy na jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi start-upów, zarówno globalnie, jak i lokalnie w Polsce. Nie sposób nie wspomnieć o pandemii Covid-19 i jej ogromnym wpływie na przyspieszenie przemian w edukacji. EdTech zdecydowanie jest jednym z największych beneficjentów kryzysu wywołanego pandemią, a większość prognoz wskazuje, że ten trend będzie się jeszcze wzmacniał. Edukacja instytucjonalna w Polsce oraz w Europie może dostać również duży bodziec finansowy w ramach Europejskiego Planu Odbudowy. Wyrażamy nadzieję, że ta duża szansa na zmiany skostniałych systemów edukacyjnych i niedoposażonych szkół zostanie dobrze wykorzystana, dlatego też, wraz z innymi ekspertami, przygotowujemy szereg rekomendacji oraz aktywnie uczestniczymy w rozmowach społecznych nt. niezbędnych reform oraz inwestycji. 

Niniejsza mapa nie jest dziełem skończonym i zamierzamy ją aktualizować w ramach pojawiania się nowych start-upów. Mamy nadzieję, że uda nam się zainspirować polskich innowatorów do tworzenia nowych rozwiązań edukacyjnych, a polski EdTech stanie się wkrótce kolejną domeną narodową i znakiem rozpoznawczym polskiej innowacji zagranicą.

W celach zgłoszenia swojego start-upu do naszej mapy, prosimy o maila z informacją nt. produktu/usługi na adres: office@edtechpoland.pl 

Aktualności

22 stycznia 2024
Na największych edukacyjnych targach w Europie BETT SHOW, swoje innowacyjne rozwiązania zaprezentuje aż 9 partnerskich firm Fundacji EdTech Poland! Jesteśmy ogromnie dumni i cieszymy się, że ich działania pozna tak liczna grupa uczestników wydarzenia. Poznajcie katalog firm, które pojawią się na tegorocznych targach w Londynie.
Zobacz więcej >
21 września 2023
Zobacz więcej >
13 lipca 2023
Intel oraz Dell Technologies wspierają następne pokolenie innowatorów, którzy dzięki odpowiednim umiejętnościom technicznym i społecznym będą mogli lepiej zrozumieć czym jest sztuczna inteligencja, jak jest zaprojektowana i jaki ma wpływ na społeczeństwo oraz gospodarkę. Zamień tradycyjne zajęcia w zupełnie nowe doświadczenie. Podejmij wyzwanie i zapewnij swoim uczniom wyjątkowe, angażujące i rozwijające możliwości nauki w nowoczesnym środowisku!
Zobacz więcej >
9 czerwca 2023
Google for Education przeprowadził badania, z których wynika, że kompetencje cyfrowe - zarówno nauczycieli, jak i uczniów - uległy znaczącej poprawie w ciągu trwającego 6 miesięcy projektu Albus w polskich szkołach.
Zobacz więcej >
Więcej aktualności
background image 2

Chcesz do nas dołączyć?

Zapraszamy do współpracy
Kontakt >>
background image 4