EduHack 2021: international hackathon for the future of education

EduHack 2021: international hackathon for the future of education

Mateusz Rybiński, prezes naszej Fundacji, został nominowany do bycia sędzią w międzynarodowym hackathonie edukacyjnym EduHack 2021: international hackathon for the future of education, który odbywał się wirtualnie w dniach 14-17 I 2021. 

W imprezie wzięło udział 9 drużyn z 10 uniwersytetów:

  • Uniwersytet Warszawski, Polska
  • Akademia Leona Koźmińskiego, Polska
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Warszawa
  • Politechnika Poznańska, Polska
  • Wojskowa Akademia Techniczna, Polska
  • Charles University, Czechy
  • Masaryk University, Czechy
  • Universitat Bonn, Niemcy
  • Budapest Metropolitan University, Węgry
  • Eotvos Lorand University, Węgry

Parę słów komentarza nt. hackathonu od Mateusza:

Cieszy rosnące zainteresowanie i świadomość branży EdTech. Jeszcze niedawno tego typu imprezy, organizowane właśnie pod innowację w edukacji, były rzadkością. Cieszy również duże zainteresowanie studentów tym tematem. Myślę, że to właśnie ludzie na studiach lub świeżo po studiach mogą w przyszłości być świetnymi nośnikami w branży EdTech, ze względu na wciąż świeże doświadczenia zarówno szkolne jak i uczelniane. 

Poziom samego hackathonu był bardzo wysoki. Studenci znakomicie potrafili zdiagnozować problemy, które pojawiają się na uczelniach. Większość proponowanych rozwiązań posiadała potencjał komercyjny dla dalszego rozwoju. Cieszy również fakt, że udało się zorganizować hackathon na skalę międzynarodową w czasach pandemii, dzięki czemu studenci z różnych uniwersytetów mogli nie tylko ze sobą rywalizować, ale również nawiązywać kontakty i uczyć się od siebie nawzajem. 

Projekty które zajęły 3 najwyższe miejsca:

1 miejsce - zespół Code Hussar, Polska, projekt "UniNetwork" - aplikacja umożliwiająca dostęp studentów do informacji nt. kół naukowych i projektów studenckich zarówno na własnym, jak i innych uniwersytetach.

2 miejsce - zespół HARDCODED, Polska, projekt "Student Flow" - aplikacja do urozmaicania zajęć zdalnych, pomagająca budować zaangażowanie na zajęciach.

3 miejsce - zespół ICQ, Czechy, projekt "KLIC" - platforma dla wykładowców (a potencjalnie również biznesu) pomagająca wykładowcom lepiej poznać i przygotować się do pracy ze studentami o różnych niepełnosprawnościach i specjalnych potrzebach.

Gratuluję wszystkim uczestnikom i organizatorom (Uniwersytet Warszawski i Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego).

Aktualności

16 maja 2023
Zapraszamy do udziału w Programie “INNOWACYJNA SZKOŁA Google”. Jako jedna z największych inicjatyw Google dla Edukacji w Polsce, Program ma charakter ogólnokrajowy i jest w pełni bezpłatny. Program jest w 100% finansowany przez Google dla Edukacji, dlatego zachęcam do szybkiego przesłania swojego zgłoszenia.
Zobacz więcej >
9 maja 2023
This episode's guest was Justyna Orlowska, Head of Centrum GovTech. Justyna Orłowska as the head of GovTech Poland is responsible for driving digital transformation across the country's public sector. Under Orłowska's leadership, GovTech Poland has launched a number of groundbreaking initiatives also in public education. Her main project Future Labs (Laboratoria Przyszłości) was one of the biggest investments in Polish Education delivered in very fast 1 year period.
Zobacz więcej >
9 maja 2023
Justyna Orłowska jako szefowa GovTech Poland odpowiada za napędzanie cyfrowej transformacji w całym krajowym sektorze publicznym. Pod kierownictwem Orłowskiej GovTech Poland uruchomił szereg przełomowych inicjatyw także w zakresie edukacji publicznej. Jej główny projekt Laboratoria Przyszłości był jedną z największych inwestycji w polską edukację zrealizowaną w bardzo szybkim czasie 1 roku.
Zobacz więcej >
5 maja 2023
W piątek, 21 kwietnia, wiceprezes Fundacji Rafał Lew-Starowicz wziął udział w „Wielkim Finale Zwolnionych z Teorii 2023”. Konkurs „Zwolnieni z Teorii" to jedno z najważniejszych wydarzeń dla uczniów i studentów w Polsce, którzy próbują swoich sił w tworzeniu pierwszych projektów społecznych.
Zobacz więcej >
Więcej aktualności
background image 2

Chcesz do nas dołączyć?

Zapraszamy do współpracy
Kontakt >>
background image 4