Polskie stoisko narodowe po raz 1. na targach BETT Show w Londynie!

29.03.2023
|
Londyn
Polskie stoisko narodowe po raz 1. na targach BETT Show w Londynie!

W tym roku po raz pierwszy na targach Bett Show w Londynie było prezentowane polskie stoisko narodowe.

Targi przyciągnęły ok. 30 000 uczestników i 2500 wystawców z całego świata. Odbywające się w centrum wystawowym Excel, trzydniowe targi technologii edukacyjnych Bett UK w Londynie to największe tego typu wydarzenie na świecie. Dzięki debiutującemu na targach polskiemu stanowisku, polskie firmy edtech miały możliwość zaprezentować swoje rozwiązania przed międzynarodową publicznością.

Celem stoiska było promowanie polskich innowacji edukacyjnych i wymiana doświadczeń na rynku międzynarodowym. Powstało ono przy naszej inicjatywie we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum GovTech i Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.

Stoisko narodowe składało się z 8 startupów edukacyjnych, strefy Laboratoriów Przyszłości, sali spotkań oraz strefa Interaktywnej Podłogi. Na Polskim Pawilonie nie zabrakło rozwiązań firm partnerskim Fundacji. Strefa Laboratoriów Przyszłości została podzielona na 5 stref: Strefę Druku 3D, Strefę Robotyki, Strefę VR, Strefę Software i Strefę STEAM. Uczestnicy mogli na nich zapoznać się z produktami firm: Aktin, BeCREO Technologies, Eduexpert, EI System, Learnetic, Moje Bambino, Photon, REVAS i Skriware.

Prezes Fundacji, Mateusz Rybiński, wziął udział w panelu dyskusyjnym "Innovative Teaching and Learning Models with Polish EdTech: A future-ready approach" wraz z Justyną Orłowską, szefową Centrum GovTech i Pełnomocniczką Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Edukacji i Tomaszem Hodakowskim, Education and Government Sector Managerem w firmie Intel. Dyskusja skupiła się na wymianie doświadczeń dotyczących transformacji edukacji z różnych punktów widzenia.

Podczas BETT Show 2023 odbyła się także polska impreza dla całej polskiej delegacji oraz ich partnerów, dzięki której wszystkie osoby na BETT związane z polskim edtechem miały okazję do dialogu i wymiany doświadczeń.

Zachęcamy także do sprawdzenia materiału na temat Polskiego Pawilonu w "Magazyn z Wysp" TVP Polonia!

Najbliższe wydarzenia

19.04.2024 | Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Konferencja "STEAM w PRZEDSZKOLU"

Zobacz więcej >
07.02.2024 | Kowno, Litwa

EdTech Week na Litwie

Zobacz więcej >
22.01.2024 | Londyn, Wielka Brytania

Bett London

Zobacz więcej >
09.12.2023 | Warszawa

II Warszawski neoHackaton

Zobacz więcej >
background image 2

Chcesz do nas dołączyć?

Zapraszamy do współpracy
Kontakt >>
background image 4