Konferencja „STEAM w PRZEDSZKOLU”

29.09.2022
|
Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Konferencja „STEAM w PRZEDSZKOLU”

29 września 2022 r.

Miejsce: Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli

FUNDACJA EdTech Poland & FUNDACJA KidsTech & FUNDACJA STEAM POLSKA zapraszają dyrektorów i nauczycieli przedszkoli na konferencję i warsztaty STEAM w PRZEDSZKOLU.

Program konferencji 29.09.2022, MSCDN, Warszawa, ul. Świętojerska 9

10:00 - OTWARCIE KONFERENCJI

Rafał Lew-Starowicz, Fundacja edTech Poland

Jarosław Zaroń, Dyrektor MSCDN

10.10- 12.00 WYSTĄPIENIA
10.10 - 10.30 Prof UW, dr hab. Marlena Plebańska - STEAM-owe przedszkole

Jeden z prekursorów polskiej e-edukacji, specjalizacja zarządzanie wiedzą, e-learning, Design Thinking. Absolwentka Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej. Ekspert w zakresie kształcenia na odległość oraz wykorzystania nowych mediów w edukacji. Specjalista w zakresie zarządzania wiedzą. Lider polskiego e-learningu. Autorka ponad stu publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu publikacji popularno – naukowych z zakresu e-edukacji. Od 20 lat inspirator, projektant i strateg rozwiązań e-learningowych oraz zarządzania wiedzą w wielu polskich przedsiębiorstwach, szkołach, organizacjach poza rządowcy. Kierownik i konsultant projektów edukacyjnych oraz e-learningowcyh.Aktywny trener i wykładowca. Pracownik naukowy AFiB Vistula oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka pierwszej w Europie książki o tematyce STEAM- "STEAM-owe Lekcje" oraz najnowszej książki "STEAM-owe Przedszkole". Od 2017 roku inicjatorka oraz koordynatorka projektu STEAM Polska od 2022 roku Prezes Fundacji STEAM Polska.

10.30 - 11.00 Agnieszka Olszewska, dyr. Magic Fish
11.00 - 11.20 Agnieszka Baska, MSCDN - STEAM w świecie przedszkolaków

Nauczyciel konsultant ds. wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

11.20 - 11.40 Krzysztof Kaszuba, Fundacja KidsTech
11.40 - 12.00 PRZERWA KAWOWA
12.00 - 14.00 WARSZTATY

STEAM-owa PRZESTRZEŃ KREATYWNEJ ZABAWY i NAUKI BOTZEES - Centrum Edukacji STEAM KidsTech

Screen Free Coding - czyli programowanie dla przedszkolaków - Centrum Edukacji STEAM KidsTech

Nauka podstaw programowania jeszcze nigdy nie była tak prosta, intuicyjna i zabawna.

Graficzne bloczki ustawiane na linii po której porusza się BOTZEES Mini pozwalają dzieciom szybko zrozumieć istotę programowania. Kamerka umieszczona pod robotem śledzi narysowaną linię i wykrywa umieszczone na niej polecenia. W ten intuicyjny sposób dzieci programują jego ruch i zachowanie. Właśnie poprzez zabawę dzieci uczą się logicznego myślenia, precyzyjnego wyrażania myśli, dostrzegania i analizowania zależności przyczyno-skutkowej. Rozwijają wyobraźnię i przestrzenne myślenie.

BOTZEES LAB - to innowacyjne i nowatorskie podejście do nauki programowania przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Screen free coding - czyli nauka kodowania bez ekranu jeszcze nigdy nie była tak wciągająca i ekscytująca. Specjalny zestaw kodujących klocków BOTZEES, kamerka i podstawka na której “dosłownie” układamy program, który jednym kliknięciem przesyłamy bezprzewodowo do naszego robota.

STEAM-owe zajęcia z iPadem w przedszkolu - Fundacja STEAM POLSKA & iSpot

Uczestnicy poznają̨ narzędzia do zaprojektowania oraz zrealizowanie STEAM-owej lekcji z uwzględnieniem wszystkich bloków edukacyjnych w modelu STEAM dla dzieci w wieku przedszkolnym. Warsztat koncentruje się na zdobywaniu kompetencji przyszłości poprzez poznanie możliwości pracy z iPadem oraz pakietu aplikacji kreatywnych. STEAM uczy krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów i wielu innych umiejętności, które mogą być wykorzystywane przez przedszkolaki całe życie.

Przedszkolak w wirtualnym świecie STEAM - AKTIN - Nowoczesne Technologie Edukacyjne

warsztaty poprowadzi - Sandra Pawlusińska, która pokaże uczestnikom w jaki sposób rozwijać ciekawość dziecka do poznawania świata w wielu wymiarach oraz wspierać jego rozwój przy wykorzystaniu możliwości systemu ClassVr.

Polskie gry z serii Scottie Go! Jedyny taki zestaw do nauki kodowania dla przedszkolaka! - BeCREO TECHNOLOGIES SP. Z O.O

Scottie Go! Edu czy Scottie Go! Basic, to polskie gry do nauki kodowania, które łączą zabawę i pracę manualną z aplikacją. Są przyjazne dla nauczyciela i angażują dzieci poprzez filozofię gry, a bohater – przyjazny kosmita Scottie staje się przyjacielem w wielu przedszkolnych sytuacjach. Scottie Go! to rozwiązanie uznane przez tysiące nauczycieli w Polsce i na świecie! Gry nie potrzebują stałego dostępu do Internetu i są wykonane z bezpiecznych materiałów.

warsztaty poprowadzi Marcin Paks - Dyrektor ds. Współpracy z Sektorem Edukacji BeCREO Technologies Sp. z o.o.

Wieloletni nauczyciel i entuzjasta wykorzystania nowoczesnej technologii w edukacji, edukator. Zaangażowany w liczne projekty edukacyjne, twórca autorskiej aktywnej metody opartej o based learning – Drama OnLine, propagator edukacji w modelu STEAM.

W ramach Systemu doskonalenia nauczycieli opartym na kompleksowym wspomaganiu szkół jako SORE, profilował doskonalenie zawodowe kilkuset nauczycieli. Twórca autorskich scenariuszy wprowadzających programowanie w nauczaniu przedmiotowym w ramach projektu Superkoderzy.

Felietonista, konsultant ośrodków doskonalenia, twórca Szkolnych Klubów Scottie Go! Współorganizator grupy Superbelfrzy RP, ambasador amerykańskiej platformy Edmodo w Polsce. Koordynator ICT w Śląskiej Szkole Jakości. Członek Rady Programowej Szkoła 4.0 oraz ekspert Sieci Edukacji Cyfrowej Komet@ oraz doradca Fundacji EdTechPoland.

Wyobraźnia bez granic – druk 3D w modelu STEAM – EI System

warsztaty poprowadzi Monika Kanigowska, która opowie i pokaże Państwu jak praca w modelu STEAM od najmłodszych lat wyzwala potencjał dziecka, jego kreatywność i daje radość odkrywania, eksperymentowania i zabawy. Uczestnicy w czasie warsztatów dowiedzą się, w jaki sposób wykorzystać druk 3D i długopisy 3D przygotowując zajęcie w modelu STEAM

Warsztaty z aplikacją Cyber Fox i monitorem interaktywnym Promethean - multimedialna edukacja w przedszkolu - PRODATA

Cyber Fox to aplikacja do edukacji przedszkolnej łącząca rozwój kluczowych umiejętności z zabawą. Aplikacja wspiera rozwój dzieci w obszarach: matematyka, logika, pamięć, słownictwo, wiedza o świecie, ekologia. Oprogramowanie powstało z myślą o wykorzystaniu na monitorach interaktywnych z systemem Android ale docelowo ukaże się również wersja na urządzenia mobilne. Warsztaty zaczniemy od wprowadzenia uczestników w fabułę przygód tytułowego Cyfrowego Lisa, następnie pokażemy zakres i przebieg aktywności dostępnych w aplikacji, a na koniec przejdziemy przez przykładowy scenariusz możliwy do zrealizowania w trakcie zajęć w przedszkolu. Warsztaty prowadzone będą na monitorze interaktywnym Promethean ActivPanel.

14.00 LUNCH

Najbliższe wydarzenia

19.04.2024 | Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Konferencja "STEAM w PRZEDSZKOLU"

Zobacz więcej >
07.02.2024 | Kowno, Litwa

EdTech Week na Litwie

Zobacz więcej >
22.01.2024 | Londyn, Wielka Brytania

Bett London

Zobacz więcej >
09.12.2023 | Warszawa

II Warszawski neoHackaton

Zobacz więcej >
background image 2

Chcesz do nas dołączyć?

Zapraszamy do współpracy
Kontakt >>
background image 4