Konferencja „STEAM w PRZEDSZKOLU”

Zarejestruj się
19.04.2024
|
Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Konferencja „STEAM w PRZEDSZKOLU”

9:00 -  9:30 - Rejestracja

9:30 - 9:40 - Oficjalne rozpoczęcie konferencji - Rafał Lew- Starowicz - wiceprezes Fundacji EdTech Poland oraz Dyrektor MSCDN

9:40 - 10:00 - Jak stać się STEAM-owym Przedszkolem?

Prelegenci: Marlena Plebańska STEAM Polska,  Lidia Sowińska, Dagmara Kwiatkowska Niepubliczne Przedszkole Chatka Misia Uszatka we Wrześni

10:00 - 10:20 - Jak mądrze projektować zabawę? 

Zabawa jest naszym pierwszym oraz podstawowym mechanizmem zdobywania i testowania wiedzy. To właśnie w czasie niej przedszkolaki często stopniowo doskonalą nowe umiejętności. W trakcie prezentacji opowiemy o naszej pracy projektowej zabawy w ramach cyfrowych doświadczeń Knowla oraz praktycznych wnioskach, które można wykorzystać nie tylko w grach cyfrowych. 

Prelegentka : Urszula Skorodziłło - Knowla

10:20 - 10:40  - Bezpieczna edukacja cyfrowa. W czyich rękach spoczywa odpowiedzialność?

Prelegent: Maciej Kilanowski (GoCloud - Google dla Edukacji)

10:40 - 11:00 - przerwa kawowa

11:00 - 11:30 - STEAM edukacja w PRZEDSZKOLU – czyli jak kształtować kompetencje przyszłości jednocześnie ucząc zdrowych nawyków.

Kompetencje przyszłości obejmują umiejętności, które będą niezbędne do osiągnięcia sukcesu w niepewnym i stale zmieniającym się świecie. Z kolei higiena cyfrowa to chroniące zdrowie zachowania związane z używaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych, zwłaszcza Internetu i urządzeń ekranowych.

Umiejętne połączenie tych dwóch elementów pozwoli dzieciom osiągnąć sukces w przyszłości i stać się odpowiedzialnymi cyfrowymi obywatelami. Edukacja STEAM pozwala na kształtowanie kluczowych kompetencji przyszłości, a jednocześnie uczy dzieci korzystania z technologii cyfrowych w sposób świadomy, odpowiedzialny i bezpieczny.

Prelegent: Krzysztof Kaszuba (STEAM EDUkacja KidsTech – Ambasador Skriware)

11:30 - 11:50 - Co STEAM zrobić? Czyli jak wprowadzić przedszkolaka w świat nowoczesnych technologii. Piotr Mrokwa, Tomasz Pęciak - firma Aktin

11:50 - 12:10 - „Korbo – klocki jako narzędzie edukacyjne do realizacji zajęć STEAM w przedszkolu”

Prelegentka: Barbara Ochmańska

12:10 - 12:30 - Jakie wyzwania stawia przed przedszkolem realizacja zajęć STEAM-owych? - panel dyskusyjny

Moderatorka: Agnieszka Staszewska-Mieszek, MSCDN

12:30 - 12:40 - przerwa kawowa

12:40 - 14:30 - warsztaty i odwiedzanie stoisk

Warsztaty 

Sala 1

12:40 - 13:10 - Podróż przez Świat Nauki, Technologii i Sztuki w Twoim przedszkolu.

Warsztaty przeznaczone dla nauczycieli, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności w zakresie wykorzystania technologii do wspierania rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym.

Zanurz się w świecie wirtualnej i mieszanej rzeczywistości, dowiedz się jak wykorzystać gogle VR, druk 3D i robotykę na zajęciach w przedszkolu. Poznasz tajniki integracji nowoczesnych technologii STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) w środowisku przedszkolnym.

Prowadzący: Prowadzący Tomasz Pęciak i Piotr Mrokwa - Aktin

13:30 - 14:00 - LEGO® Education STEAM Park jako wstęp do edukacji STEAM w przedszkolu

Poznaj najłatwiejszy sposób na wdrożenie założeń edukacji STEAM w przedszkolu.

Podczas warsztatu zaprezentujemy Państwu zestaw LEGO® Education STEAM Park oraz opracowany przez ekspertów Akademii LEGO Education model nauczania.

Odkryjemy gotowe do wykorzystania scenariusze, które w przystępny sposób wprowadzają dzieci w świat nauki, techniki, inżynierii, sztuki i matematyki z wykorzystaniem znanych im klocków konstrukcyjnych Duplo. Razem zrealizujemy jeden z nich, aby przekonać się, jak dzięki zestawowi LEGO® Education STEAM Park nasi podopieczni mogą wcielić się w rolę naukowców badających otaczające nas zjawiska fizyczne.

Pokażemy też inne produkty z oferty LEGO® Education dla przedszkoli oraz możliwości ich zastosowania w kontekście edukacji STEAM.

Prowadzący: Piotr Borowik – Certyfikowany Trener LEGO®Education Academy

Sala 2

12:40 – 13:10 - Skriware’owe zabawy w kreatywne rozwiązywanie problemów.

Klocki Skrikit to doskonałe narzędzie do wspierania wszechstronnego rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Pomagają im rozwijać kluczowe kompetencje przyszłości i przygotowują do wyzwań cyfrowego świata. Zapraszamy Państwa na warsztaty podczas których pokażemy nie tak „oczywiste” wykorzystanie klocków edukacyjnych do kreatywnego rozwiązywania problemów: naukowych (Science), technologicznych (Technology), inżynieryjnych (Engineering), artystycznych (Art) i matematycznych (Math) – czyli STEAM-owo / Skriware’owe zabawy z najmłodszymi.

Prowadzący: Krzysztof Kaszuba (STEAM EDUkacja KidsTech – Ambasador Skriware)

13:30 - 14:00 - „Jak oswoić robota PHOTON, czyli nowoczesna technologia w przedszkolu”.

Chcesz oswoić technologię tak, aby wspierała Twoje edukacyjne działania? Zastanawiasz się, w co wyposażyć swoją placówkę?

Zapraszamy na warsztaty „Jak oswoić robota PHOTON, czyli nowoczesna technologia w przedszkolu”.

Podczas spotkania oswoimy Was z naszym Robotem Photon oraz pokażemy jak na podstawie gotowych scenariuszy zajęć lub własnych, autorskich konspektów możecie zaangażować PHOTONA w prowadzenie dowolnych zajęć. Dzięki Photonowi najmłodsi poznają zagadnienia, takie jak kolory, figury geometryczne czy litery. Odkryją czym jest ekologia, zaznajomią się z pogodą i dniami tygodnia. Robot będzie im towarzyszył w świecie emocji i pomoże im je zrozumieć oraz poradzić sobie z nimi. Pomoże także, poszerzyć wiedzę na temat ról społecznych, zwrotów grzecznościowych i zachowania w trudnych sytuacjach. A na koniec wesprze również rozwój fizyczny poprzez gimnastykę, wspólne tańce czy też wyścigi.

Prowadzący: Marcin Pogorzelski - Photon

Sala 3

12:40 - 13:10 - Cyfry brykają z przedszkolakami, czyli matematyczne aktywności Knowla dla najmłodszych

Wiele wskazuje na to, że dzieci dopiero z czasem przestają lubić matematykę. Wcześniejsze złe doświadczenia w nauczaniu przekładają się na brak chęci zaangażowania w przedmiot na dalszych etapach edukacji, dlatego odczarowywać matematykę powinniśmy już od przedszkola. 

W ramach warsztatu pokażemy różne aktywności Edukacyjnego Wszechświata (w tym m.in. te z Planety M, Planety Sigma i Planety Hopsa), które wprowadzają wybrane elementy matematyczne na zajęcia oraz są dostosowane poziomem do zdolności przedszkolaków. Wspólnie odkryjemy w praktyce, jak interaktywne pisaki oraz piłeczki mogą wprowadzić zabawę do edukacji. Całość warsztatów opierać się będzie o wykorzystanie Knowla Box, więc nie zabraknie też prezentacji obsługi tego urządzenia. 

Prowadząca: Urszula Skorodziłło - Knowla

13:30 - 14:00 - Korbo – klocki jako narzędzie edukacyjne do realizacji zajęć STEAM w przedszkolu

Prowadząca: Barbara Ochmańska - REMI

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w agendzie wydarzenia.

W czasie konferencji będziesz mieć możliwość zapoznania się z produktami poniższych firm:

Zarejestruj się

Najbliższe wydarzenia

07.02.2024 | Kowno, Litwa

EdTech Week na Litwie

Zobacz więcej >
22.01.2024 | Londyn, Wielka Brytania

Bett London

Zobacz więcej >
09.12.2023 | Warszawa

II Warszawski neoHackaton

Zobacz więcej >
06.11.2023 | Jakarta, Indonezja

Misja Gospodarcza polskich firm EdTech do Indonezji

Zobacz więcej >
background image 2

Chcesz do nas dołączyć?

Zapraszamy do współpracy
Kontakt >>
background image 4