Rozwój polskich szkół dzięki programowi Laboratoria Przyszłości!

Rozwój polskich szkół dzięki programowi Laboratoria Przyszłości!

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ramach programu ma zostać przeznaczony ponad 1 mld zł na wyposażenie polskich szkół podstawowych w nowoczesny sprzęt taki jak drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty czy sprzęt audio i video. Do końca roku 2021 szkoły i samorządy musiały wydać 60% otrzymanych pieniędzy.

W projekcie wzięło udział wielu naszych Partnerów, oferując swoje produkty szkołom. Wśród nich znalazły się takie firmy jak: BeCREO, EI System, Meridian, Moje Bambino, Photon, Prodata, Scottie Go!, Skriware. Szkoły otrzymują od naszych partnerskich firm innowacyjny sprzęt rozwijający umiejętności STEAM (z ang. Science, Technology, Engineering, Arts, Maths) - roboty, klocki konstrukcyjne i drukarki 3D wraz z niezbędnym oprogramowaniem, mikrokontrolery czy zestawy do pracowni audio i video. 

Dzięki programom takim jak Laboratoria Przyszłości, a także dzięki wsparciu w postaci dofinansowania z funduszy unijnych (m. in. inno_LAB, Go to brand, Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki) polskie start-upy zyskują dużo doświadczenia i rozwijają się w szybkim tempie na polskim rynku oraz szykują się do ekspansji zagranicznej, szczególnie do krajów europejskich i USA.

Aby przygotować nauczycieli do tego, jak wykorzystywać otrzymany sprzęt podczas zajęć lekcyjnych, Fundacja EdTech Poland na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki stworzyła serię webinarów z udziałem edukatorów z wielu dziedzin. Podczas spotkań rozmawialiśmy m. in. o prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem lutownicy, teleskopu czy druku 3D, a także jak wprowadzać blokowe i tekstowe programowanie robotów wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Laboratoria Przyszłości to jedna z większych tego typu inwestycji w laboratoria STEAM na szeroką skalę. W przyszłości Fundacja EdTech Poland planuje przeprowadzenie badań wpływu projektu Laboratoria Przyszłości na rozwój polskich szkół i różnych aspektów ich funkcjonowania.

Wszystkie nagrania z webinarów dostępne są na naszych kanale na Youtube:

Zapraszamy również na naszą stronę poświęconą Laboratoriom Przyszłości, gdzie znajdują się informacje o programie, planowanych przez nas webinarach, a także o sprzęcie naszych Partnerów, który szkoły mogą otrzymać w ramach programu.

Aktualności

16 maja 2023
Zapraszamy do udziału w Programie “INNOWACYJNA SZKOŁA Google”. Jako jedna z największych inicjatyw Google dla Edukacji w Polsce, Program ma charakter ogólnokrajowy i jest w pełni bezpłatny. Program jest w 100% finansowany przez Google dla Edukacji, dlatego zachęcam do szybkiego przesłania swojego zgłoszenia.
Zobacz więcej >
9 maja 2023
This episode's guest was Justyna Orlowska, Head of Centrum GovTech. Justyna Orłowska as the head of GovTech Poland is responsible for driving digital transformation across the country's public sector. Under Orłowska's leadership, GovTech Poland has launched a number of groundbreaking initiatives also in public education. Her main project Future Labs (Laboratoria Przyszłości) was one of the biggest investments in Polish Education delivered in very fast 1 year period.
Zobacz więcej >
9 maja 2023
Justyna Orłowska jako szefowa GovTech Poland odpowiada za napędzanie cyfrowej transformacji w całym krajowym sektorze publicznym. Pod kierownictwem Orłowskiej GovTech Poland uruchomił szereg przełomowych inicjatyw także w zakresie edukacji publicznej. Jej główny projekt Laboratoria Przyszłości był jedną z największych inwestycji w polską edukację zrealizowaną w bardzo szybkim czasie 1 roku.
Zobacz więcej >
5 maja 2023
W piątek, 21 kwietnia, wiceprezes Fundacji Rafał Lew-Starowicz wziął udział w „Wielkim Finale Zwolnionych z Teorii 2023”. Konkurs „Zwolnieni z Teorii" to jedno z najważniejszych wydarzeń dla uczniów i studentów w Polsce, którzy próbują swoich sił w tworzeniu pierwszych projektów społecznych.
Zobacz więcej >
Więcej aktualności
background image 2

Chcesz do nas dołączyć?

Zapraszamy do współpracy
Kontakt >>
background image 4