Rozwój polskich szkół dzięki programowi Laboratoria Przyszłości!

Rozwój polskich szkół dzięki programowi Laboratoria Przyszłości!

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ramach programu ma zostać przeznaczony ponad 1 mld zł na wyposażenie polskich szkół podstawowych w nowoczesny sprzęt taki jak drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty czy sprzęt audio i video. Do końca roku 2021 szkoły i samorządy musiały wydać 60% otrzymanych pieniędzy.

W projekcie wzięło udział wielu naszych Partnerów, oferując swoje produkty szkołom. Wśród nich znalazły się takie firmy jak: BeCREO, EI System, Meridian, Moje Bambino, Photon, Prodata, Scottie Go!, Skriware. Szkoły otrzymują od naszych partnerskich firm innowacyjny sprzęt rozwijający umiejętności STEAM (z ang. Science, Technology, Engineering, Arts, Maths) - roboty, klocki konstrukcyjne i drukarki 3D wraz z niezbędnym oprogramowaniem, mikrokontrolery czy zestawy do pracowni audio i video. 

Dzięki programom takim jak Laboratoria Przyszłości, a także dzięki wsparciu w postaci dofinansowania z funduszy unijnych (m. in. inno_LAB, Go to brand, Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki) polskie start-upy zyskują dużo doświadczenia i rozwijają się w szybkim tempie na polskim rynku oraz szykują się do ekspansji zagranicznej, szczególnie do krajów europejskich i USA.

Aby przygotować nauczycieli do tego, jak wykorzystywać otrzymany sprzęt podczas zajęć lekcyjnych, Fundacja EdTech Poland na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki stworzyła serię webinarów z udziałem edukatorów z wielu dziedzin. Podczas spotkań rozmawialiśmy m. in. o prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem lutownicy, teleskopu czy druku 3D, a także jak wprowadzać blokowe i tekstowe programowanie robotów wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Laboratoria Przyszłości to jedna z większych tego typu inwestycji w laboratoria STEAM na szeroką skalę. W przyszłości Fundacja EdTech Poland planuje przeprowadzenie badań wpływu projektu Laboratoria Przyszłości na rozwój polskich szkół i różnych aspektów ich funkcjonowania.

Wszystkie nagrania z webinarów dostępne są na naszych kanale na Youtube:

Zapraszamy również na naszą stronę poświęconą Laboratoriom Przyszłości, gdzie znajdują się informacje o programie, planowanych przez nas webinarach, a także o sprzęcie naszych Partnerów, który szkoły mogą otrzymać w ramach programu.

Aktualności

13 stycznia 2023
Zobacz więcej >
2 stycznia 2023
Zachęcamy do przeczytania raportu z badania ankietowego pt. "Diagnoza Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych" w szkołach podstawowych, zrealizowanego przez Fundację EdTech Poland w dniach 1-12 grudnia 2022.
Zobacz więcej >
15 grudnia 2022
Zobacz więcej >
12 grudnia 2022
W imieniu Instytutu Spraw Publicznych serdecznie zapraszamy zapoznania się z wynikami III edycji konkursu na najlepsze praktyki związane z wykorzystywaniem technologii w edukacji.
Zobacz więcej >
Więcej aktualności
background image 2

Chcesz do nas dołączyć?

Zapraszamy do współpracy
Kontakt >>
background image 4