Inauguracja Fundacji – Online

Szanowni Państwo,
serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność na I Forum EdTech Poland. Bardzo się cieszymy, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i nie pozostaje nam nic innego jak rozwijać naszą koncepcję Edtech w polskiej edukacji.

W związku z wieloma bardzo ciekawymi spostrzeżeniami, którymi podzielili się z nami nasi prelegenci, chcemy przypomnieć te, które zapadły nam w pamięć najbardziej.

Forum rozpoczął Prezes Zarządu Fundacji Mateusz Rybiński, który opowiedział o początkach współpracy, która przerodziła się w koncepcję utworzenia Fundacji, kiedy na różnych kontynentach osoby związane z branżą rozmawiały cały czas o jednym wątku – silnym polskim EdTech-u.

Po paru powitalnych słowach Mateusz przekazał głos Krzysztofowi Domaradzkiemu z redakcji Forbes. Mogliśmy wysłuchać bardzo osobistej podróży w edukacyjną przeszłość, która prowadziła wprost do refleksji jak istotne są narzędzia EdTech dla zaangażowania ucznia. Ponadto usłyszeliśmy o tym dlaczego magazyn biznesowy poświęca tyle miejsca na wschodzącą branżę oraz jak to polski rynek Edtech rozwinął się do tego stopnia, że może śmiało konkurować o miano jednego z najdynamiczniejszych, przy czym nie mniej ważna jest misja branży.

Następnie głos zabrał Rafał Lew Starowicz z Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby podzielić się spostrzeżeniami na temat dynamiki rozwoju EdTechu w Polsce, zwłaszcza w okresie pandemii. Zgodnie z poprzednim mówcą zwrócił uwagę na dynamikę rozwoju i potencjał firm z branży, i tu, bardzo cennym jednak było stwierdzenie jak ważna jest inicjatywa Fundacji EdTech Poland do promowania krajowych technologii na skalę międzynarodową. Ministerstwo wyraziło swoją chęć współpracy z Fundacją w celu promowania polskich rozwiązań zarówno w śród odbiorców edukacyjnych w Polsce, jak i wśród ministerstw w innych krajach.

Kolejny punkt programu otworzył Wiceprezes Fundacji Maciej Mazurkiewicz Jr. Krótko mówił o synergii produktowej i jej wpływie na potencjał sprzedażowy produktów oraz podzielił się swoimi doświadczeniami ze współpracy firm Funtronic i Photon oraz ich wspólnej ofercie. Następnie o swoich doświadczeniach ze współpracy na linii start-up – korporacja opowiedział Karol Górnowicz, Prezes Skriware, wraz z Wiktorią Przybysz z firmy Microsoft, która przy okazji wspomniała jak jej firma angażuje się w działalność młodych przedsiębiorstw.

W ostatnim wystąpieniu głos ponownie zabrali Mateusz i Maciej. Powiedzieli o celach powołania fundacji, którymi są przede wszystkim stworzenie społeczności w polskiej branży EdTech celem budowania jej siły, poszukiwanie synergii produktowej oraz globalna promocja branży. Dodatkowo mogliśmy usłyszeć o dalszych planach na działanie Fundacji, gdzie najbliższy punkt (branżowy meet-up) będzie już wkrótce – miejmy nadzieję, że w formie offline.

Mamy nadzieję, że udało na się zaszczepić naszą ideę! Zapraszamy do kontaktu, szczególnie firmy zainteresowane stałą współpracą z Fundacją. Równie ważne są dla nas wszystkie spostrzeżenia oraz uwagi/pomysły co do działań podejmowanych przez Fundację.

Aby pojawić się na liście firm współpracujących z naszą Fundacją prosimy o wypełnienie ankiety znajdującej się pod tym linkiem:
Link do ankiety

Aktualności

22 stycznia 2024
Na największych edukacyjnych targach w Europie BETT SHOW, swoje innowacyjne rozwiązania zaprezentuje aż 9 partnerskich firm Fundacji EdTech Poland! Jesteśmy ogromnie dumni i cieszymy się, że ich działania pozna tak liczna grupa uczestników wydarzenia. Poznajcie katalog firm, które pojawią się na tegorocznych targach w Londynie.
Zobacz więcej >
21 września 2023
Zobacz więcej >
13 lipca 2023
Intel oraz Dell Technologies wspierają następne pokolenie innowatorów, którzy dzięki odpowiednim umiejętnościom technicznym i społecznym będą mogli lepiej zrozumieć czym jest sztuczna inteligencja, jak jest zaprojektowana i jaki ma wpływ na społeczeństwo oraz gospodarkę. Zamień tradycyjne zajęcia w zupełnie nowe doświadczenie. Podejmij wyzwanie i zapewnij swoim uczniom wyjątkowe, angażujące i rozwijające możliwości nauki w nowoczesnym środowisku!
Zobacz więcej >
9 czerwca 2023
Google for Education przeprowadził badania, z których wynika, że kompetencje cyfrowe - zarówno nauczycieli, jak i uczniów - uległy znaczącej poprawie w ciągu trwającego 6 miesięcy projektu Albus w polskich szkołach.
Zobacz więcej >
Więcej aktualności
background image 2

Chcesz do nas dołączyć?

Zapraszamy do współpracy
Kontakt >>
background image 4