Inauguracja Fundacji – Online

Szanowni Państwo,
serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność na I Forum EdTech Poland. Bardzo się cieszymy, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i nie pozostaje nam nic innego jak rozwijać naszą koncepcję Edtech w polskiej edukacji.

W związku z wieloma bardzo ciekawymi spostrzeżeniami, którymi podzielili się z nami nasi prelegenci, chcemy przypomnieć te, które zapadły nam w pamięć najbardziej.

Forum rozpoczął Prezes Zarządu Fundacji Mateusz Rybiński, który opowiedział o początkach współpracy, która przerodziła się w koncepcję utworzenia Fundacji, kiedy na różnych kontynentach osoby związane z branżą rozmawiały cały czas o jednym wątku – silnym polskim EdTech-u.

Po paru powitalnych słowach Mateusz przekazał głos Krzysztofowi Domaradzkiemu z redakcji Forbes. Mogliśmy wysłuchać bardzo osobistej podróży w edukacyjną przeszłość, która prowadziła wprost do refleksji jak istotne są narzędzia EdTech dla zaangażowania ucznia. Ponadto usłyszeliśmy o tym dlaczego magazyn biznesowy poświęca tyle miejsca na wschodzącą branżę oraz jak to polski rynek Edtech rozwinął się do tego stopnia, że może śmiało konkurować o miano jednego z najdynamiczniejszych, przy czym nie mniej ważna jest misja branży.

Następnie głos zabrał Rafał Lew Starowicz z Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby podzielić się spostrzeżeniami na temat dynamiki rozwoju EdTechu w Polsce, zwłaszcza w okresie pandemii. Zgodnie z poprzednim mówcą zwrócił uwagę na dynamikę rozwoju i potencjał firm z branży, i tu, bardzo cennym jednak było stwierdzenie jak ważna jest inicjatywa Fundacji EdTech Poland do promowania krajowych technologii na skalę międzynarodową. Ministerstwo wyraziło swoją chęć współpracy z Fundacją w celu promowania polskich rozwiązań zarówno w śród odbiorców edukacyjnych w Polsce, jak i wśród ministerstw w innych krajach.

Kolejny punkt programu otworzył Wiceprezes Fundacji Maciej Mazurkiewicz Jr. Krótko mówił o synergii produktowej i jej wpływie na potencjał sprzedażowy produktów oraz podzielił się swoimi doświadczeniami ze współpracy firm Funtronic i Photon oraz ich wspólnej ofercie. Następnie o swoich doświadczeniach ze współpracy na linii start-up – korporacja opowiedział Karol Górnowicz, Prezes Skriware, wraz z Wiktorią Przybysz z firmy Microsoft, która przy okazji wspomniała jak jej firma angażuje się w działalność młodych przedsiębiorstw.

W ostatnim wystąpieniu głos ponownie zabrali Mateusz i Maciej. Powiedzieli o celach powołania fundacji, którymi są przede wszystkim stworzenie społeczności w polskiej branży EdTech celem budowania jej siły, poszukiwanie synergii produktowej oraz globalna promocja branży. Dodatkowo mogliśmy usłyszeć o dalszych planach na działanie Fundacji, gdzie najbliższy punkt (branżowy meet-up) będzie już wkrótce – miejmy nadzieję, że w formie offline.

Mamy nadzieję, że udało na się zaszczepić naszą ideę! Zapraszamy do kontaktu, szczególnie firmy zainteresowane stałą współpracą z Fundacją. Równie ważne są dla nas wszystkie spostrzeżenia oraz uwagi/pomysły co do działań podejmowanych przez Fundację.

Aby pojawić się na liście firm współpracujących z naszą Fundacją prosimy o wypełnienie ankiety znajdującej się pod tym linkiem:
Link do ankiety

Aktualności

16 maja 2023
Zapraszamy do udziału w Programie “INNOWACYJNA SZKOŁA Google”. Jako jedna z największych inicjatyw Google dla Edukacji w Polsce, Program ma charakter ogólnokrajowy i jest w pełni bezpłatny. Program jest w 100% finansowany przez Google dla Edukacji, dlatego zachęcam do szybkiego przesłania swojego zgłoszenia.
Zobacz więcej >
9 maja 2023
This episode's guest was Justyna Orlowska, Head of Centrum GovTech. Justyna Orłowska as the head of GovTech Poland is responsible for driving digital transformation across the country's public sector. Under Orłowska's leadership, GovTech Poland has launched a number of groundbreaking initiatives also in public education. Her main project Future Labs (Laboratoria Przyszłości) was one of the biggest investments in Polish Education delivered in very fast 1 year period.
Zobacz więcej >
9 maja 2023
Justyna Orłowska jako szefowa GovTech Poland odpowiada za napędzanie cyfrowej transformacji w całym krajowym sektorze publicznym. Pod kierownictwem Orłowskiej GovTech Poland uruchomił szereg przełomowych inicjatyw także w zakresie edukacji publicznej. Jej główny projekt Laboratoria Przyszłości był jedną z największych inwestycji w polską edukację zrealizowaną w bardzo szybkim czasie 1 roku.
Zobacz więcej >
5 maja 2023
W piątek, 21 kwietnia, wiceprezes Fundacji Rafał Lew-Starowicz wziął udział w „Wielkim Finale Zwolnionych z Teorii 2023”. Konkurs „Zwolnieni z Teorii" to jedno z najważniejszych wydarzeń dla uczniów i studentów w Polsce, którzy próbują swoich sił w tworzeniu pierwszych projektów społecznych.
Zobacz więcej >
Więcej aktualności
background image 2

Chcesz do nas dołączyć?

Zapraszamy do współpracy
Kontakt >>
background image 4